« strona główna


Miłość do poduszki

 

Zakochanie w postaciach 2-D to wbrew pozorom bardzo popularny problem wśród Japończyków. Osoby, które nie potrafią sobie poradzić z kontaktem z prawdziwymi ludźmi uciekają w świat fantazji oraz iluzji. Jest to jedna z poważniejszych chorób społecznych, z którymi próbuje walczyć Japonia.

Dakimakura

Nie jest to po prostu zwykła poduszka. Po pierwsze, jest ona podłużna, często osiągając wysokość porównywalną z rozmiarem przeciętnego Japończyka. Po drugie, posiada nadrukowaną postać z ulubionego anime lub mangi, która ma sprawiać wrażenie, jakby leżała na łóżku. Zazwyczaj jedna strona poduszki jest bardzo niewinna, podczas gdy po drugiej stronie ta sama postać albo jest całkowicie naga lub tylko pozbawiona niektórych części garderoby.

Dakimakury na początku stanowiły tylko część franczyzy z najpopularniejszych serii, jednak szybko zaczęły wywoływać głębokie uczucia wśród ich właścicieli. Nagle zaczęli oni chodzić wszędzie ze swoimi dakimakurami, odmawiając traktowania ich jak przedmioty. Dla nich są to prawdziwe dziewczyny, które też poszukiwały miłości.

Ożenił się z poduszką

Bardzo popularna była sprawa Japończyka, który na potrzeby przeprowadzonego wywiadu dla New York Times, przyjął pseudonim Nisan. Otóż Nisan tak bardzo pokochał swoją dakimakurę, że postanowił się z nią ożenić. Nosząca imię Nemutan poduszka, przedstawia dziewczynkę z jednego z mniej znanych anime, która tak jak w przypadku standardowej dakimakury leży na łóżku. Nisan rzeczywiście się z nią ożenił. Posiada nawet specjalne papiery, które to udowadniają.

Rezygnacja z prawdziwych ludzi

Coraz częściej słyszy się o rozwiązaniach technologicznych, które mają zastąpić funkcje zapewnione przez obecność drugiej osoby. Bardzo popularne są zwłaszcza niewielkie poduszki imituje nogi kobiety, na których mężczyzna może ułożyć swoją głowę. Dobrym przykładem są również coraz bardziej zaawansowane lalki do uprawiania seksu, które coraz lepiej imitują wygląd prawdziwej osoby. Zarówno mężczyzny, jak i kobiety.